środa, 7 stycznia 2015

best of 2014

Nie robię noworocznych postanowień. Po prostu staram się żyć najlepiej, jak potrafię i być najlepszą wersją siebie. Codziennie. 
Z reguły nie lubię też podsumowań, ale robię wyjątek, bo ostatni rok był dla mnie wyjątkowy. Także blogowo. Mam wrażenie (może złudne :P), że intensywniejszy od poprzednich. Poruszaliśmy (ja i Wy, bo przecież jesteście integralną częścią tego bloga) tematy trudne, czasami wręcz łatwopalne, ale ważne, zawsze ważne. Dla nas i naszych dzieci. 
Cieszę się, że tak się stało. Że dodaliście mi odwagi i blog poszedł w tym kierunku. Że przestał być wyłącznie modowy. Choć nie wiem nawet, czy kiedykolwiek był modowy. Stylizacyjny może raczej. Taki być nie przestanie. 
J.J. jest już dużym chłopcem, który doskonale zna swoje upodobania, ma bardzo silny charakter i zdecydowanie własne zdanie. Moja estetyka przeszła niemałą próbę w zderzeniu z jego potrzebami, ale chyba wyszliśmy z tego obronną ręką. Jego styl ewoluował, wykształcił się, skonkretyzował i bardzo to lubię. Dzięki temu to, co pojawia się na blogu jest takie prawdziwe, takie J.J.-owe, bez sztuczności. Takie jak co dzień. 
Dzięki J.J.-owi również szafa Niedźwiadka ma już swoją wyraźną specyfikę i to widać.

Dziękuję Wam za ten rok. Był świetny!
W styczniu rozmawialiśmy o gender TU, w lutym o wtrącaniu się w wychowywanie TU, w marcu o mądrej miłości TU, w kwietniu o życiu tu i teraz TU, w maju o byciu autorytarnym rodzicem TU i karach TU, o micie idealnej matki TU, w czerwcu o dziecięcej wolności TU, w lipcu o relacjach między rodzeństwem TU i TU, w sierpniu o zboczeniu chodzenia/jeżdżenia wszędzie z dziećmi TU, we wrześniu o wzmacnianiu odporności TU i głupich zabawkach/zabawach TU, w październiku o trenowaniu dziecięcej empatii TU, o ojcowskiej miłości TU i pomysłach na system edukacji (choć drażliwy to temat ;)) TU, w listopadzie opowiedziałam Wam o zasadach, panujących w naszym domu TU, a w grudniu... o Świętach, oczywiście, choć właściwie to o priorytetach :) TU.
Mam nadzieję, że nowy rok przyniesie nam jeszcze wiele interesujących dyskusji i wciąż będziemy się uczyć od sobie czegoś nowego. 

I że stylówy chłopaków będą coraz lepsze :D18 komentarzy:

 1. Życzę Wam aby ten rok był jeszcze lepszy:) A zdjęcia chłopców mogę oglądać i oglądać:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję.
   Z tymi zdjęciami to ja też, ale głupio jakoś się przyznać ;)

   Usuń
 2. uwielbiam Ciebie, Twój styl pisania, oraz stylówki chłopców. Oby Nowy Rok przyniósł tylko to, co najlepsze ♥ :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, kochana. Wiesz, że to uwielbienie jest wzajemne :*

   Usuń
 3. Bardzo mi się podobają pierwsze dwa zdania! To chyba to, co ja czuję, ale nie potrafiłam tak ładnie wyrazić. Zawsze jest presja tych noworocznych postanowień, ale przecież to nie trzeba nic wyjątkowego postanawiać. Wystarczy starać się jak najlepiej żyć. Dzięki za tę podpowiedź ;-) I najlepszego w nowym :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również najlepszego! Pewnie, że nic nie trzeba postanawiać!

   Usuń
 4. Boskie te zdjęcia , po prostu boskie, jeśli byłabym Twoją córką, to bym była Ci dozgonnie wdzięczna za taki piękny plik udokumentowanych momentów, cudowne !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hehehe, dzięki, zobaczymy, co chłopaki powiedzą, jak podrosną :)

   Usuń
 5. Jestescie naj;)) Oby bylo jeszcze lepiej;)

  OdpowiedzUsuń
 6. O wow. Podoba mi się tutaj :) Masz śliczne dzieciaki. Stylówy takie, że łeb urywa (nie przepadam za nimi, ale u Ciebie robią wrażenie - chłopaki wyglądają czadowo). Idę dać nura w starsze treści, bo jestem tu pierwszy raz. Przyszły rok będziesz miała jeszcze lepszy! 😊 Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Rumienię się ;)
   Zapraszam jak najczęściej.

   Usuń
 7. Są całkowicie niepowtarzalni i jedyni w swoim rodzaju - i niech tak po prostu zostanie :))))

  OdpowiedzUsuń
 8. Wasze best of jest zdecydowanie best of!! My życzymy Wam, żeby nowy rok nie był dla Was gorszy od starego a już wtedy będziecie mieli dobrze;) Jesteście super rodziną :) pozdrawiamy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki wielkie. Też pozdrawiam i życzę fajnego 2015 :D

   Usuń
 9. Uwielbiam wasze zdjęcia.. ahhh zachwycam się i zazdroszczę talentu pisania i oczywiście zdjęć

  OdpowiedzUsuń
 10. Niezmiennie wyglądają bosko! Masz niesamowity gust. Love it!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze opinie :)