czwartek, 6 kwietnia 2017

here comes The Easter Bunny

Tradycja zajączkowych prezentów jest w mojej rodzinie dość nowa. Zaczęliśmy ją praktykować, kiedy byłam już nastolatką, przede wszystkim ze względu na moje młodsze rodzeństwo, choć przyznaję, że nawet "taka stara" miałam z tej zabawy nie mniej frajdy niż dzieciaki. Wybiegaliśmy - każdy ze swoim koszykiem - do ogrodu i szukaliśmy w nim czekoladowych jajek. Z czasem, kiedy już podrośliśmy, a nie mieliśmy jeszcze swoich dzieci, do tych jajek dołączyły też drobne prezenty. I tak zostało. 
Mimo wszystko nie opowiadam chłopcom o Zającu jak o Świętym Mikołaju. Wiara w Mikołaja ma dla mnie zupełnie inny wymiar. Zająca od początku traktujemy umownie. Chłopcy wiedzą, że to zmyślona postać, ale wcale im to nie przeszkadza - ot, kolejna okazja do niespodzianek. Czyli powód do radości. Tak jak ja kiedyś, tak oni dzisiaj uwielbiają frajdę, jaką dają im te ogrodowe poszukiwania. A jeśli w dodatku jest już ciepło i wiosna rozgościła się już na dobre, chętnie konsumują swoje skarby od razu, na dworze. I tam też testują nowe zabawki. 

Praktykujecie tę tradycję? 
W ten sam sposób czy jednak inaczej?

Na zdjęciach możecie zobaczyć, jak wyglądała nasza przedwczesna Wielka Niedziela, zorganizowana - ku uciesze łobuzów - na potrzeby sesji, i jakie prezenty wybrałam w tym roku dla chłopców. Poniżej znajdziecie ponadto linki do tych i kilku innych rzeczy, które wpadły mi w oko. Mieszczą się one w przedziale cenowym do 100 zł. 


longsleeve J.J.'a i spodenki Niedźwiadka - stara kolekcja Bobo Choses
t-shirt w trąbki - Lindex
szorty J.J.'a - Raspberry Republic
flet - Janod

 
1.Śmieciarka + puzzle Crocodille Creek - 51 zł
2. Ciężarówka z lodami + puzzle Crocodille Creek - 51 zł
3. Układanka postacie 3D Djeco - 75 zł
4. Świecące puzzle Mudpuppy - 54 zł
5. Zestaw do samodzielnego tworzenia magnesów Flying Tiger - 10 zł
6. Jeep safari + puzzle Crocodille Creek - 90 zł
7. Figurki - puzzle 3D OMM Design - 39 zł


1.FilmDVD W głowie się nie mieści - ok. 25 zł
2. Projektor z bajkami na dobranoc Moulin Roty - 99 zł
3. Lupa Goki - 29,90 zł
4. Lornetka Haba - 89 zł
5. Projektor z historyjkami Moulin Roty - 59 zł
6. Kemping Plan Toys - 59,90 zł
7. Zapięcie rowerowe tygrys Crazy Safety - 45 zł


1.Katamaran Vilac - 91 zł
2. Kręgle - zawodnicy sumo Muji - 59 zł
3. Drabina linowa Bigjigs Toys - 47 zł
4. Układanka magnetyczna Roboty Mudpuppy - 75 zł
5. Zestaw artystyczny Dzień na farmie Janod - 74 zł
6. Zestaw Story Miasto Janod - 51 zł
7. Gra Mastermind Muji - 59 zł 

Zainspirowani? Pamiętajcie, że KSIĄŻKI również są świetnym prezentem. Na każdą okazję. A już w poniedziałek startujemy na fanpage'u z pierwszym zajączkowym rozdaniem :)

1 komentarz:

  1. U nas zajączek kładzie podarki do ceramicznej miski pod łóżkiem ;) (albo na talerz) Zawsze rano, w niedzielę, wstawałyśmy z siostrą i zaglądałyśmy pod łóżko - to była frajda widzieć tam drobiazgi pomiędzy słodyczami - jakieś kolorowe gumki do włosów, małe laleczki... Niespodzianki wywołujące uśmiech :) Tę tradycję przeniosłam do naszego domu rodzinnego - mąż w ogóle nie praktykował czegoś takiego, u niego w domu nie było żadnej prezentowej tradycji z okazji Wielkiej Nocy. Trochę kręcił też nosem na "mój" pomysł tego talerza czy michy. Ale - pamiętając własną radość i frajdę - nie chciałam z tego rezygnować :)

    Oooo, a książki to zawsze dobry pomysł na prezent :D

    Uściski!

    PS. Sumo są ekstra!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze opinie :)