piątek, 17 czerwca 2016

skatepark

Skatepark to chłopaków ulubione miejsce nr 2 (po plaży). Z zachwytem podpatrują akrobacje starszych i przełamują własne lęki, a ja odpuszczam ze słownym przestrzeganiem. W skateparku można się wywracać do woli, w końcu to najlepsze ćwiczenia z integracji sensorycznej, prawda? Tym jednak, co mi się w tym miejscu najbardziej podoba, jest poczucie wspólnoty, które tam panuje. Nigdzie nie spotkałam tylu serdecznych, otwartych, fajnych dzieciaków, co tam. Dziesięciolatki traktują trzylatki jak równych sobie. Pokazują triki, zachęcają. Nie ma narzekania, że maluchy plączą się pod nogami. Jest za to chwalenie: 'ale masz fajną hulajnogę! mogę się przejechać?' Wyobrażacie sobie dumę Niedźwiadka, kiedy to słyszy? Jest pomaganie. Ostatnio kiedy po skoku J.J.-owi poluzowała się kierownica w rowerze, jeden z nastolatków wyjął z plecaka zestaw kluczy i naprawił młodemu rower. Trening fizyczny to jedno, ale te świetne lekcje społecznych zachowań, to z mojego matczynego punktu widzenia najlepszy bonus, jaki mógł się moim chłopakom trafić. 


t-shirty chłopaków - Tiny Cottons via Cocoshki
szorty J.J.'a - Zara
szorty Niedźwiadka - Nosweet
kaski i ochraniacze - Decathlon

7 komentarzy:

 1. Ale super! :) Obyśmy też trafili kiedyś na takie dzieciaki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurczę, marzę, żeby takie dzieciaki były wszędzie, przez całe ich życie. Nie chcę dopuszczać myśli, że kiedyś westchnę zniechęcona: "co za młodzież!" ;)

   Usuń
 2. odważnych i mądrych chłopców masz!
  przyznaję, ze ja chyba delikatnie bym drżała widząc akrobacje syna na rowerze w takim miejscu, ale z drugiej strony chciałabym, aby spróbował i kto wie, może ich zasmakował ... ale u nas tylko spokojne górskie ścieżki rowerowe ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spokojne i górskie w jednym zdaniu :O - nie umiem sobie tego nawet wyobrazić.
   Ja się bałam bardziej, zanim zaczęły się problemy z SI, teraz mnie to nie rusza tak bardzo - wiem, że muszą się powywalać, że to im służy, rozwija.

   Usuń

Dziękuję za Wasze opinie :)